SSD disk s cenou 100 dolarů? Skutečnost!

Tagy:  ssd, cena, disk, pevný disk, owc, other world computing, akce, cenové akce

Některý hardware je dražší, některý levnější. Čas od času se ovšem objeví věc, která doslova „boří hranice“ prodejních cen. Jednou z nich je i SSD disk od výrobce Other World Computing (OWC).

SSD flash disk dostal jméno OWC Mercury Extreme, má sice relativně malou kapacitu (40 GB), ale velice výhodnou cenu. Skutečná kapacita disku je 43 GB, 3 GB „nad kapacitu“ používá firmware disku. Svým určením se hodí spíše pro ty, kteří nepotřebují příliš mnoho místa, ale z nějakého důvodu chtějí používat SSD disk, popřípadě je možnost uplatnit ho jako bootovací disk pro normální počítač, což není vůbec špatné řešení.

Jako základ pro stavbu disku byl vybrán řadič SandForce SD1200, jeho výhoda je relativně dobrý výkon. Maximální rychlost čtení tohoto disku je 285 MB/s, rychlost zápisu je o 10 MB/s nižší.

Cena 100 dolarů platí bohužel jen pro zaváděcí prodej v USA, aby se výrobci vůbec vyplatilo disk prodávat, bude se už příští měsíc prodávat za 140 dolarů, i přesto jde o jeden z nejlevnějších SSD disků na trhu.

Zdroj: Inquisitr.com

Novinka SSD disk s cenou 100 dolarů? Skutečnost! byla publikován 22. srpna 2010 v 17.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!