SSD disk s cenou 100 dolarů? Skutečnost!

Některý hardware je dražší, některý levnější. Čas od času se ovšem objeví věc, která doslova „boří hranice“ prodejních cen. Jednou z nich je i SSD disk od výrobce Other World Computing (OWC).

SSD flash disk dostal jméno OWC Mercury Extreme, má sice relativně malou kapacitu (40 GB), ale velice výhodnou cenu. Skutečná kapacita disku je 43 GB, 3 GB „nad kapacitu“ používá firmware disku. Svým určením se hodí spíše pro ty, kteří nepotřebují příliš mnoho místa, ale z nějakého důvodu chtějí používat SSD disk, popřípadě je možnost uplatnit ho jako bootovací disk pro normální počítač, což není vůbec špatné řešení.

Jako základ pro stavbu disku byl vybrán řadič SandForce SD1200, jeho výhoda je relativně dobrý výkon. Maximální rychlost čtení tohoto disku je 285 MB/s, rychlost zápisu je o 10 MB/s nižší.

Cena 100 dolarů platí bohužel jen pro zaváděcí prodej v USA, aby se výrobci vůbec vyplatilo disk prodávat, bude se už příští měsíc prodávat za 140 dolarů, i přesto jde o jeden z nejlevnějších SSD disků na trhu.

Zdroj: Inquisitr.com

Novinka SSD disk s cenou 100 dolarů? Skutečnost! byla publikován 22. srpna 2010 v 17.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Smajlíci
  7. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  8. Adobe Acrobat reader 8 cz
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. www.Spolužáci.cz

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!