Intel koupil vývojáře antivirů McAfee

Intel koupil jednoho z největších vývojářů bezpečnostních řešení, firmu McAfee. Celková cena, kterou Intel vyplatil je 7,68 miliard dolarů, akcionáři dostali 48 dolarů za akcii. 6100 lidí, kteří v McAfee pracují se údajně o svá místa nemusí bát.

Pro Intel je nákup takového subjektu, jakým McAfee je výhodnou investicí, minulý rok byl obrat společnosti 2 miliardy dolarů, a její hodnota před akvizicí byla odhadována na 4,56 miliard dolarů. Akvizice ještě není úplná, nejdříve musí tak velký obchod projít schválením úřady a až potom se může McAfee stát pro Intel dceřinou společností.

McAfee

McAfee

Intel obchod hodnotí kladně především díky tomu, že spolupráce s firmou, která vyrábí hardware a s jinou, která vyrábí software, v tomto případě bezpečností řešení, je velice výhodná hlavně pro uživatele, kteří se mohou spolehnout, že bude bezpečnost produktů, které používá na vysoké úrovni.

Sloučení Intelu s McAfee není prvním takovým případem, už v minulosti například proběhlo sloučení Symantecu a Microsoftu.

Zdroj: Newsroom.intel­.com

Novinka Intel koupil vývojáře antivirů McAfee byla publikován 22. srpna 2010 v 20.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!