Intel koupil vývojáře antivirů McAfee

Tagy:  intel, mcafee, akvizice, obchod, investice, software, hardware, sloučení, dceřinná společnost, antivir

Intel koupil jednoho z největších vývojářů bezpečnostních řešení, firmu McAfee. Celková cena, kterou Intel vyplatil je 7,68 miliard dolarů, akcionáři dostali 48 dolarů za akcii. 6100 lidí, kteří v McAfee pracují se údajně o svá místa nemusí bát.

Pro Intel je nákup takového subjektu, jakým McAfee je výhodnou investicí, minulý rok byl obrat společnosti 2 miliardy dolarů, a její hodnota před akvizicí byla odhadována na 4,56 miliard dolarů. Akvizice ještě není úplná, nejdříve musí tak velký obchod projít schválením úřady a až potom se může McAfee stát pro Intel dceřinou společností.

McAfee

McAfee

Intel obchod hodnotí kladně především díky tomu, že spolupráce s firmou, která vyrábí hardware a s jinou, která vyrábí software, v tomto případě bezpečností řešení, je velice výhodná hlavně pro uživatele, kteří se mohou spolehnout, že bude bezpečnost produktů, které používá na vysoké úrovni.

Sloučení Intelu s McAfee není prvním takovým případem, už v minulosti například proběhlo sloučení Symantecu a Microsoftu.

Zdroj: Newsroom.intel­.com

Novinka Intel koupil vývojáře antivirů McAfee byla publikován 22. srpna 2010 v 20.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  7. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  8. Těžba kryptoměn jako způsob obživy. Jak těžké to je?
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!