Ničí Facebook konkurenci? Koupil Hot Potato

Facebook zřejmě začíná nakupovat své konkurenty. Jako první to „odnesla“ sociální síť Hot Potato. Pro Facebook sice nejde o příliš velkého konkurenta (Hot Potato má velice málo uživatelů a v Evropě je spíše neznámá), mnohem větší zájem je ze strany Facebooku ovšem o technologie, které Hot Potato používá.

Odborníci odhadují, že cena, kterou Facebook za Hot Potato vyplatil, je okolo 100 miliónů dolarů, pravděpodobně ale bude cena o něco nižší. Hot Potato je trochu odlišná sociální síť než Facebook, propojení mezi uživateli fungovalo na originální myšlence. Kdokoliv mohl napsat, co právě dělá, na základě toho byl spojován s dalšími lidmi, kteří dělali podobnou, nebo stejnou věc, kterou dělal dotyčný.

Facebook logo

Facebook logo

Na základě spojení mezi dvěma lidmi si dotyční mohli vyměňovat fotky, odkazy, atd. S akvizicí Facebookem Hot Potato zaniká. Jsou znemožněny další nové registrace a data, které byly doposud nasbírány se smažou, popřípadě si je mohou zájemci, kteří u Hot Potato mají účet stáhnout za pomocí speciální aplikace.

Zdroj: PCWorld.com

Novinka Ničí Facebook konkurenci? Koupil Hot Potato byla publikován 23. srpna 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  10. Rozzlobenimuzi.com

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!