Aktualizace pro NOD 32 byly chybné, padal po nich Windows

Pokud jste si ve čtvrtek stáhli nové aktualizace virových definic pro oblíbený antivirový program NOD 32, zřejmě vás čekalo nepěkné překvapení. V aktualizacích je totiž chyba a jejich použití způsobuje „padání“ operačního systému.

Chyba se nejvíce projevovala u operačních systémů Windows XP a u systémů Windows pro servery. Aktualizace způsobovala nejen pády, ale i třeba problémy při přihlašování do systému, nebo přestávali reagovat některé spuštěné procesy. Občas se dokonce objevila i nefunkčnost internetového připojení.

http://www.eset.cz/aktualizace

Eset na stránkách zveřejnil základní postup při řešení problému. „Špatné“ aktualizace mají číslo 5417 a 5418. Nejjednodušší řešení je aktualizace na definici 5419, což funguje zhruba v 90% případů. Pokud nepomůže nainstalování nové aktualizace, doporučuje ESET provést reinstalaci, tedy odinstalování a opětovné nainstalování programu NOD 32.

ESET navíc vložil na své stránky nástroj eset_update_fix­.exe, který můžete „preventivně“ použít před nainstalováním aktualizace 5419, popřípadě ho můžete použít, pokud popisované problémy trvají i po nainstalování aktualizace 5419.

Zdroj: Eset.cz

Novinka Aktualizace pro NOD 32 byly chybné, padal po nich Windows byla publikován 4. září 2010 v 15.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Smajlíci
  6. Wikipedia online encyklopedie
  7. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  8. Adobe Acrobat reader 8 cz
  9. iVysílání – online televizní archiv České televize
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!