Skandál v USA - úřady zažalovány za bezdůvodné prohledávání notebooků

Tagy:  žaloba, ministerstvo, kontrola, advokát, zákon, soud, hranice, usa

Dvě profesní organizace v USA, konkrétně Asociace advokátů v trestních případech – NACDL a Asociace profesionálních fotografů – NPPA a jeden Američan, Pascal Abidor zažalovali stát kvůli, podle nich neoprávněným prohlídkám notebooků a fotoaparátů.

Žaloba byla doručena Ministerstvu vnitřní bezpečnosti, komisaři celní služby a ochrany hranic a také zástupci ministra pro imigraci. Trochu neobvyklé je, že žalující nepožadují žádnou finanční satisfakci, chtějí jen docílit toho, aby soud uznal, že byla porušena jejich ústavní práva a chtějí se domoci i rozhodnutí o zákazu prohledávání věcí, pokud nemají úřady důvodné podezření, že mohou být nebezpečné, nebo že v nich mohou být ukryty drogy, či jiný závadný materiál.

Žalované úřady podle společné žaloby měly prohledat jen od října 2008 do června tohoto roku bezdůvodně elektronická zařízení téměř 6 500 občanů, z půlky mělo jít o občany USA, zbytek byli cizinci.

Pracovníci celní služby měli nadbytečnou pozornost věnovat hlavně notebookům, fotoaparátům, údajně i zkoumali obsah paměťových karet na svých vlastních počítačích. Žalobce také upozorňuje na to, že prohledáváním věcí patřících advokátům a novinářům mohlo dojít i k porušení dalších zákonů na ochranu utajovaných informací.

Zdroj: NACDL.org

Novinka Skandál v USA - úřady zažalovány za bezdůvodné prohledávání notebooků byla publikován 12. září 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Srovnání výkonu internetových prohlížečů
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Sledování letadel - Díky Flightradar24 nic složitého
  5. Přání k Velikonocům – Jaké letos poslat velikonoční přání?
  6. Z pekla(eshopu) štěstí?
  7. Midomi.com - hledej a zpívej
  8. PhotoScape - Multifunkční pomocník zdarma
  9. Google opět překvapuje. Společnost si nechala patentovat VR boty
  10. PlayStation Classic je tady. Připomeňte si legendární konzoli.

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!