Skandál v USA - úřady zažalovány za bezdůvodné prohledávání notebooků

Dvě profesní organizace v USA, konkrétně Asociace advokátů v trestních případech – NACDL a Asociace profesionálních fotografů – NPPA a jeden Američan, Pascal Abidor zažalovali stát kvůli, podle nich neoprávněným prohlídkám notebooků a fotoaparátů.

Žaloba byla doručena Ministerstvu vnitřní bezpečnosti, komisaři celní služby a ochrany hranic a také zástupci ministra pro imigraci. Trochu neobvyklé je, že žalující nepožadují žádnou finanční satisfakci, chtějí jen docílit toho, aby soud uznal, že byla porušena jejich ústavní práva a chtějí se domoci i rozhodnutí o zákazu prohledávání věcí, pokud nemají úřady důvodné podezření, že mohou být nebezpečné, nebo že v nich mohou být ukryty drogy, či jiný závadný materiál.

Žalované úřady podle společné žaloby měly prohledat jen od října 2008 do června tohoto roku bezdůvodně elektronická zařízení téměř 6 500 občanů, z půlky mělo jít o občany USA, zbytek byli cizinci.

Pracovníci celní služby měli nadbytečnou pozornost věnovat hlavně notebookům, fotoaparátům, údajně i zkoumali obsah paměťových karet na svých vlastních počítačích. Žalobce také upozorňuje na to, že prohledáváním věcí patřících advokátům a novinářům mohlo dojít i k porušení dalších zákonů na ochranu utajovaných informací.

Zdroj: NACDL.org

Novinka Skandál v USA - úřady zažalovány za bezdůvodné prohledávání notebooků byla publikován 12. září 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!