Facebook bojuje za lepší bezpečnost, v provozu jsou dvě novinky

Tagy:  facebook, sociální síť, bezpečnost, komunikace, osobní data, sdílení, profily, informace, nastavení, účet, bezpečnost, zneužití

Nejoblíbenější sociální síti na světě, Facebooku, je velice často vytýkáno, že se špatně stará o bezpečnost uživatelských profilů. V posledních dnech se ale situace pomalu mění, můžou za to především dvě novinky, které úroveň bezpečnosti posunují o něco výše.

Ta první nová bezpečnostní funkce se týká přístupů k Vašemu profilu. Stačí se jen „proklikat“ do sekce Účet – Nastavení účtu – Bezpečnost účtu, kde najdete zbrusu novou kolonku, ve které jsou evidovány všechny přístupy k vašemu profilu. Navíc je u každého přístupu i doplňková informace, ve které je uveden čas přístupu, místo (IP) adresa a je dále specifikován internetový prohlížeč a operační systém, ze kterého byl přístup evidován. Pokud máte podezření, že vám někdo Facebook zneužívá, není nic jednoduššího než zakázat přístup ze zvoleného zařízení, pak už se nikdo ze stejné adresy nebude moci na Váš profil přihlásit.

Facebook logo

Facebook logo

Další novinku najdete při vyhledávání. Během psaní vyhledávané fráze systém sám nabízí nejpravděpodobnější možnosti v podobě sdílených odkazů. U každé takové kolonky je navíc uvedeno zda, a kolika vašim přátelům se odkaz líbil.

Zdroj: Neowin.net

Novinka Facebook bojuje za lepší bezpečnost, v provozu jsou dvě novinky byla publikován 6. září 2010 v 22.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!