Facebook bojuje za lepší bezpečnost, v provozu jsou dvě novinky

Nejoblíbenější sociální síti na světě, Facebooku, je velice často vytýkáno, že se špatně stará o bezpečnost uživatelských profilů. V posledních dnech se ale situace pomalu mění, můžou za to především dvě novinky, které úroveň bezpečnosti posunují o něco výše.

Ta první nová bezpečnostní funkce se týká přístupů k Vašemu profilu. Stačí se jen „proklikat“ do sekce Účet – Nastavení účtu – Bezpečnost účtu, kde najdete zbrusu novou kolonku, ve které jsou evidovány všechny přístupy k vašemu profilu. Navíc je u každého přístupu i doplňková informace, ve které je uveden čas přístupu, místo (IP) adresa a je dále specifikován internetový prohlížeč a operační systém, ze kterého byl přístup evidován. Pokud máte podezření, že vám někdo Facebook zneužívá, není nic jednoduššího než zakázat přístup ze zvoleného zařízení, pak už se nikdo ze stejné adresy nebude moci na Váš profil přihlásit.

Facebook logo

Facebook logo

Další novinku najdete při vyhledávání. Během psaní vyhledávané fráze systém sám nabízí nejpravděpodobnější možnosti v podobě sdílených odkazů. U každé takové kolonky je navíc uvedeno zda, a kolika vašim přátelům se odkaz líbil.

Zdroj: Neowin.net

Novinka Facebook bojuje za lepší bezpečnost, v provozu jsou dvě novinky byla publikován 6. září 2010 v 22.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Den matek se blíží – máme tipy na dárky a elektronická přání!
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!