Nový Debian dostane jméno po postavě z filmu Toy Story

V případě linuxových distribucí se často setkáváme se jmény, které jsou velice originální a většinou mají také zajímavou inspiraci. Tato skutečnost se nijak nemění ani v případě nové distribuce operačního systému Debian. Očekávaná verze se bude jmenovat Wheezy.

Wheezy je jedna z postaviček filmu Toy Story, avšak nejde o první použití jména nějaké postavy z „Příběhu hraček“ ve jméně distribuce operačního systému. Číselné označení nové distribuce bude „normální“ tedy číslo 7.0.

Aktuální „nejpropracova­nější“ verze nese číslo 5.0 a jmenuje se Lenny, verze 6.0 bude mít jméno Squeeze. Dřívější verze měly jména Etch, Sarge a Woody. Bohužel si budete muset na verzi 7.0 ještě chvíli počkat, i když Debian sliboval, že se bude snažit vydávat nové verze co nejpravidelněji (mluvilo se vždy o prosinci). Tato pravidlo však vůbec není spolehlivé a tým vývojářů okolo Debianu si vydává nové distribuce podle svého vlastního nejlepšího vědomí a svědomí.

Na síti ještě není ani Debian 6.0, na který se těší spousta příznivců díky novinkám, které by měl přinášet.

Zdroj: Lists.debian.org

Novinka Nový Debian dostane jméno po postavě z filmu Toy Story byla publikován 6. září 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!