Google má nové logo, zřejmě oslavuje výročí založení

V některých jazykových lokalizacích svého vyhledávače Google upravil své logo. Na první pohled nevypadají nové vizuální efekty vůbec špatně, i když o něco mohou zpomalit načítání stránky.

Úplně nové logo má podobu barevných kuliček, které uhýbají před kurzorem do všech směrů a pak se zase vrací zpět na své místo – tedy do tvaru původního loga. Logo bylo vytvořeno v jazyku JavaScript a v HTMl technologiích. Zajímavé jsou však hned dvě věci, na logo nejde kliknout a Google nespecifikoval, proč vlastně novinku vymýšlel a k čemu má sloužit.

Má se za to, a pravděpodobně to bude i opravdový důvod, že logo má připomenout výročí založení jedné z největších firem v IT branži. Časově by teorie o výročí mohla být reálná, neboť Google byl skutečně založen v září, konkrétně sedmého.

Pro Google to není první animované logo, už v minulosti (na jaře tohoto roku) se vyhledávač blýskl originální animací, ve které bylo vzpomenuto na narození Isaaca Newtona – do obrázku byl vložen motiv padajícího jablka.

Zdroj: Youtube.com

Novinka Google má nové logo, zřejmě oslavuje výročí založení byla publikován 7. září 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!