Firefox 4.0 v nové zkušební verzi, má lepší podporu JavaScriptu

Oblíbený internetový prohlížeč Mozilla Firefox je k dispozici v nové verzi, určené zatím jen ke zkouškám a testům. Jeho hlavním lákadlem je upravený engine pro JavaScript s názvem JägerMonkey.

JägerMonkey je v podstatě pokračoval úspěšného enginu TraceMonkey, který se v prohlížeči Firefox zabydlel už od verze 3.5. Pokud si chcete vyzkoušet výhody nového JägerMonkey, musíte počkat do další betaverze, nebo vyčkat až na uvolnění finální verze 4.0.

Výhodou enginu JägerMonkey je efektivnější překlad cyklů, ke kterému sice stále využívá TraceMonkey, ale s JägerMonkey už bude moci program přeložit kompletní cykly. Doposud bylo normální, že TraceMonkey přeložitelné cykly dále interpretoval, ale nedokázal je překládat, to se teď změní. Další novinkou je Nitro assembler, který vyvíjí Apple a bude využívány v nové verzi Firefoxu.

Firefox logo

Firefox logo

Firefox 4.0 však stále zaostává ve výkonnostních testech, stále je na tom hůř než Chrome 6 nebo Opera 10.61. I když nárůst výkonu je více než znatelný a do vydání finální verze by měl podle vývojářů ještě narůst, zatím však Firefox nedokáže být rychlejší, než jeho konkurenti.

Zdroj: Blog.mozilla.com

Novinka Firefox 4.0 v nové zkušební verzi, má lepší podporu JavaScriptu byla publikován 13. září 2010 v 23.15. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!