Google přerušuje focení v České republice, má problémy s ÚOOÚ

Google zřejmě bude mít s focením dalších měst pro svoji službu Street View problémy, Úřad pro ochranu osobních údajů, zkráceně ÚOOÚ totiž právě rozhodl o zamítnutí žádosti registrace, která slouží pro sbírání a zpracování fotek na území Českých měst a o kterou musel Google zažádat.

Pro Google to znamená problém hlavně v tom, že byly rozpracované časové plány focení jednotlivých měst, které teď zřejmě vezmou za své. Google nicméně chce v debatě s ÚOOÚ dále pokračovat a pokusí se nakonec registraci pro své mapování získat a časovou ztrátu, kterou tak nabral alespoň trochu dohnat.

Google logo

Google logo

Google uvedl, že problémy byly hlavně technického rázu, z hlediska právního byly všechny potřebné dokumenty a požadavky splněny a odevzdány. Google fotí naše města už od května minulého roku, právě to, že fotil bez registrace možná ovlivnilo závěrečné rozhodnutí ÚOOÚ. Rovněž tak služba Google Street View funguje pro Českou republiku už několik měsíců a zatím se setkala s velice dobrým přijetím.

Na Slovensku focení pokračuje v plné síle, zatím probíhá v devíti městech a zhruba do půl roku by měla být spuštěna služba Google Street View i u našich východních sousedů.

Zdroj: Thinq.co.uk

Novinka Google přerušuje focení v České republice, má problémy s ÚOOÚ byla publikován 14. září 2010 v 18.15. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Den matek se blíží – máme tipy na dárky a elektronická přání!
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!