Disk podporující USB 3.0 i 2.0 v prodeji od příštího měsíce

Ti největší výrobci různých paměťových médií, především pak USB disků pomalu začínají používat nové rozhraní USB 3.0. Mezi ně patří i Kingston, který chce na trh uvést nový flash disk, který právě technologii USB 3.0 podporuje.

Kingston DataTraveler Ultimate 3.0 dokáže číst data rychlostí 80 MB/s a nahrávat je s rychlostí 60 MB/s. Disk podporuje i rozhraní USB 2.0, zde jsou však rychlosti čtení a nahrávání o něco nižší, konkrétně je to 30 MB/s pro čtení i pro zápis. Disk se bude prodávat ve třech kapacitách, 16, 32 a 64 GB.

Disk

Disk

K disku dostanete přibalem i tzv. Y kabel, který zajišťuje bezproblémové použití s USB 2.0, konkrétně odstraňuje problém s napájením, neboť v některých případech nedodával jeden port USB 2.0 dost napětí pro provoz disku. Y kabel připojíte k druhému portu a disk má záhy dostatek napětí pro své fungování.

Bylo provedeno dokonce několik testů, které měly prověřit výkonnost disku. Kingston uvedl, že film, který měl zhruba 3,9 GB byl na disk stažen během minuty a třinácti sekund, což je v této oblasti velice dobrý výsledek.

DataTraveler Ultimate 3.0 se začne prodávat od příštího měsíce, nejmenší kapacita bude stát 1 727 Kč, 32 GB 2 688 Kč a konečně 64 GB vyjde na 5 255 Kč.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Disk podporující USB 3.0 i 2.0 v prodeji od příštího měsíce byla publikován 14. září 2010 v 19.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  3. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  8. Odesíláme SMS z internetu
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!