V žebříčku nejhodnotnějších značek jsou na prvních místech IT společnosti

Tagy:  značka, ibm, intel, google, microsoft, iterbrand, nokia, značky

Každý rok je vydáván žebříček Interbrand, který je sestaven dle nejhodnotnějších značek na světovém trhu. I když je na prvním místě slavná Coca-Cola, na paty ji pomalu šlapou různé společnosti z IT branže.

Hned na druhém místě je totiž IBM, třetí místo okupuje Microsoft a na čtvrtém se umístil Google. Prakticky všechny společnosti, která mají nějakou souvislost s IT si v žebříčku Interbrand vedou velice dobře a průběžně zvyšují svoji hodnotu. Ke stálicím patří již zmiňovaný trojlístek, ale i výrobce telefonů Nokia, výrobce počítačových čipů Intel a samozřejmě zbylo místo i pro HP. Značka Coca-Cola, která byla vyhlášena jako nejhodnotnější má odhadovanou cenu 70, 452 miliard dolarů.

IBM na svém druhém místě má odhadovanou cenu 64,727 miliard dolarů, v řeči čísel to znamená meziroční nárůst o 7%. S lehkým odstupem necelých čtyř miliard dolarů je na třetím místě už zmiňovaný Microsoft, cena je 60,895 dolarů. Nárůst o 7% však není nic proti gigantovi Google, který hlásí meziroční nárůst o ohromných 36% a i když je cena jeho značky odhadnuta na 43,557 miliard dolarů, citelně dotahuje svoje soupeře.

Špatně nedopadly ani firmy jako Apple a jiné.

Zdroj: Interbrand.com

Novinka V žebříčku nejhodnotnějších značek jsou na prvních místech IT společnosti byla publikován 17. září 2010 v 01.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!