V žebříčku nejhodnotnějších značek jsou na prvních místech IT společnosti

Každý rok je vydáván žebříček Interbrand, který je sestaven dle nejhodnotnějších značek na světovém trhu. I když je na prvním místě slavná Coca-Cola, na paty ji pomalu šlapou různé společnosti z IT branže.

Hned na druhém místě je totiž IBM, třetí místo okupuje Microsoft a na čtvrtém se umístil Google. Prakticky všechny společnosti, která mají nějakou souvislost s IT si v žebříčku Interbrand vedou velice dobře a průběžně zvyšují svoji hodnotu. Ke stálicím patří již zmiňovaný trojlístek, ale i výrobce telefonů Nokia, výrobce počítačových čipů Intel a samozřejmě zbylo místo i pro HP. Značka Coca-Cola, která byla vyhlášena jako nejhodnotnější má odhadovanou cenu 70, 452 miliard dolarů.

IBM na svém druhém místě má odhadovanou cenu 64,727 miliard dolarů, v řeči čísel to znamená meziroční nárůst o 7%. S lehkým odstupem necelých čtyř miliard dolarů je na třetím místě už zmiňovaný Microsoft, cena je 60,895 dolarů. Nárůst o 7% však není nic proti gigantovi Google, který hlásí meziroční nárůst o ohromných 36% a i když je cena jeho značky odhadnuta na 43,557 miliard dolarů, citelně dotahuje svoje soupeře.

Špatně nedopadly ani firmy jako Apple a jiné.

Zdroj: Interbrand.com

Novinka V žebříčku nejhodnotnějších značek jsou na prvních místech IT společnosti byla publikován 17. září 2010 v 01.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  4. FreeForums.org - profesionální free fórum
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. MP3s.Nadruhou.net
  9. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  10. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!