Ještě jednou Android: Je páté nejpoužívanější na smartphonech v Západní Evropě

Dnes jsme Vás informovali o netbooku vyráběném Toshibou a zmínili jsme se, že má nainstalovaný operační systém Android. Další zpráva, která se Androidu týká říká, že je pátým nejpoužívanějším operačním prohlížečem pro smartphony v celé Západní Evropě.

Android používalo za červenec 6,1% všech smartphonů v zemích Západní Evropy, nejpoužívanější byl operační systém Symbian, který je nainstalován na více než polovině přístrojů, konkrétně jde o 54,5 % podíl. Na druhém místě s odstupem téměř 35 procent se umístil iPhone OS. 11,6 % získává Windows Mobile a na čtvrtém místě v oblíbenosti se umisťuje RIM OS s osmi procenty.

Oproti stejnému měsíci loňského roku si Symbian i Windows Mobile mírně pohoršili, naopak iPhone OS své postavení zlepšil, stejně tak Android, který používalo jen půl procenta uživatelů.

Průzkumu se účastnili majitelé smartphonů ve Velké Británii, Španělsku, Itálii, Francii a Německu, dohromady přes 60 miliónů lidí. Pokud se podíváme na nejaktuálnější statistiky prodejnosti, nejlépe se prodávají telefony se Symbianem, má ho téměř 41,2 % všech nových mobilních telefonů.

Zdroj: ComScore.com

Novinka Ještě jednou Android: Je páté nejpoužívanější na smartphonech v Západní Evropě byla publikován 18. září 2010 v 20.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!