Kde je můj kamarád? Do Evropy přichází služba Facebook Places

Tagy:  facebook, sociální síť, komunikace, sdílení, osobní data, informace, nastavení, facebook places, místa, pozice, umístění

Sociální síť Facebook je téměř všem uživatelům internetu už velice dobře známá, čas od času se v souvislosti s ní objeví nějaká novinka, která se většinou setkává s velice kladným přijetím registrovaných lidí. Nová služba, do které Facebook vkládá veliké naděje je Facebook Places.

Zatím sice můžou Facebook Places používat jenom Britové, plánuje se ale rozšíření do dalších částí Evropy. Principem Facebook Places je vkládání místa, kde se dotyčný člověk právě nachází. Vypadá to asi tak: v rozhraní služby najdete místo, na kterém právě jste. Vaše aktuální poloha se zobrazí na Zdi, stejně jako status. Prostřednictvím sdělení Vaší pozice můžete najít i další přátele, kteří se nacházejí někde ve vašem okolí.

Facebook logo

Facebook logo

Facebook i u této nové služby velice dbá na soukromí uživatelů, kvůli kterému byl často kritizován různými organizacemi, jak oficiálními státními, tak i soukromými subjekty nebo neziskovými uskupeními. V profilu si může každý nastavit, jestli chce, aby se informace o jeho poloze zobrazovali všem lidem, nebo třeba jen přátelům, které má v profilu.

Bohužel se Facebook Places potýká ještě s jedním omezením, nedá se používat na jiných přístrojích než na iPhonech, verze pro ostatní platformy jsou ovšem rozpracovány a měla by se co nejdříve objevit.

Zdroj: Telegraph.co.uk

Novinka Kde je můj kamarád? Do Evropy přichází služba Facebook Places byla publikován 20. září 2010 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!