Víme proč Google nesmí fotit ulice u nás

Tagy:  google, google street view, focení, města, google auta, vyhledávač, panorama, zákaz, uoou, soukromí

Jistě se k vám už doneslo, že Google má aktuálně zákaz fotit další ulice pro službu Street View. Při dnešní tiskové konferenci vyšlo najevo, v čem byl problém. Úřad pro ochranu osobních údajů totiž uvedl hned dvě věci, kvůli kterým nesmí focení pokračovat.

První, možná trochu méně závažným důvodem jsou chybějící osoby, které podle legislativy musí žadatel zaměstnat, a které dohlíží na správný průběh focení. Googlu chybí zástupce, který by se o správu a ochranu osobních údajů staral a který je pro podobné účely potřebný.

Zdroj: "Google logo

Google logo

Ten druhý důvod je ovšem uváděn jako důležitější. Podle ÚOOÚ jsou kamery, které jsou umístěny na střechách speciálních automobilů příliš vysoké a mohou tak zasahovat do soukromí občanů, kteří například obývají byty v nižších patrech domů. Oficiálně je výška kamer kritizována jako nepřiměřený zásah do soukromí občanů. Česká republika ovšem není jedinou zemí, ve které nadměrná výška kamer dělala problémy, stejný problém, který byl také považován za narušení soukromí občanů měli v Japonsku, tam musel Google všechny ulice fotit nadvakrát.

Kamery používané na automobilech pro snímkování naší země mají výšku 2,7 metru.

Novinka Víme proč Google nesmí fotit ulice u nás byla publikován 23. září 2010 v 01.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. Rüdiger Theobald - Manažer evropské divize společnosti Verbatim
  5. Smajlíci na Facebooku
  6. SMS přání ke svatému Valentýnu na internetu
  7. Google Chrome 10: Nejrychlější prohlížeč na světě
  8. Yahoo.com - Světový vyhledávač?
  9. Heureka.cz vs. Zboží.cz - Co je lepší?
  10. Kubik SMS DreamCom - výborný software na odesílání SMS zpráv?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!