Největší postrach českých počítačů - spam

V průzkumu společnosi ESET bylo zjištěno, že největším strašákem českých počítačů je vir Win32/Adware.Vir­tumonde, který způsobuje právě extrémní nárust příchozí nevyžádané pošty na počítač hostitele.

V České republice se největší počet hrozeb objevuje ze strany tzv. adware infiltrací, kdy se snaží webová stránka nastavit zasílání nevyžádané reklamy na počítač hostitele bez jeho vědomí. Králem v této oblasti na českých počítačích je adware Win32/Adware.Vir­tumonde a Win32/Toolbar­.MyWebSearch.

Průzkumem bylo rovněž zjištěno, že se začíná objevovat nová hrozba pro hráče online počítačových her (WoW, Lineage). Vir nese název Win32/PSW.OnLi­neGames a jeho největším úkolem je také zasílání nevyžádané reklamy a reklamních zpráv. Bohužel je také možné, Vám bez vašeho vědomí zcizit například herní postavu. U nás zatím těchto případů přiliš není, ale je jen otázkou času kdy se objeví.

Zdroj: Tisková zpráva ESET

Novinka Největší postrach českých počítačů - spam byla publikován 13. srpna 2008 v 11.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Jak přenést 2D obraz na 3D předmět? Pomocí tampónového tisku to jde lehce
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. CCleaner - Piriform říká jednoduše, chytře a zdarma
  5. MP3s.Nadruhou.net
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  10. Libimseti.cz

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!