Největší postrach českých počítačů - spam

V průzkumu společnosi ESET bylo zjištěno, že největším strašákem českých počítačů je vir Win32/Adware.Vir­tumonde, který způsobuje právě extrémní nárust příchozí nevyžádané pošty na počítač hostitele.

V České republice se největší počet hrozeb objevuje ze strany tzv. adware infiltrací, kdy se snaží webová stránka nastavit zasílání nevyžádané reklamy na počítač hostitele bez jeho vědomí. Králem v této oblasti na českých počítačích je adware Win32/Adware.Vir­tumonde a Win32/Toolbar­.MyWebSearch.

Průzkumem bylo rovněž zjištěno, že se začíná objevovat nová hrozba pro hráče online počítačových her (WoW, Lineage). Vir nese název Win32/PSW.OnLi­neGames a jeho největším úkolem je také zasílání nevyžádané reklamy a reklamních zpráv. Bohužel je také možné, Vám bez vašeho vědomí zcizit například herní postavu. U nás zatím těchto případů přiliš není, ale je jen otázkou času kdy se objeví.

Zdroj: Tisková zpráva ESET

Novinka Největší postrach českých počítačů - spam byla publikován 13. srpna 2008 v 11.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...