Největší postrach českých počítačů - spam

V průzkumu společnosi ESET bylo zjištěno, že největším strašákem českých počítačů je vir Win32/Adware.Vir­tumonde, který způsobuje právě extrémní nárust příchozí nevyžádané pošty na počítač hostitele.

V České republice se největší počet hrozeb objevuje ze strany tzv. adware infiltrací, kdy se snaží webová stránka nastavit zasílání nevyžádané reklamy na počítač hostitele bez jeho vědomí. Králem v této oblasti na českých počítačích je adware Win32/Adware.Vir­tumonde a Win32/Toolbar­.MyWebSearch.

Průzkumem bylo rovněž zjištěno, že se začíná objevovat nová hrozba pro hráče online počítačových her (WoW, Lineage). Vir nese název Win32/PSW.OnLi­neGames a jeho největším úkolem je také zasílání nevyžádané reklamy a reklamních zpráv. Bohužel je také možné, Vám bez vašeho vědomí zcizit například herní postavu. U nás zatím těchto případů přiliš není, ale je jen otázkou času kdy se objeví.

Zdroj: Tisková zpráva ESET

Novinka Největší postrach českých počítačů - spam byla publikován 13. srpna 2008 v 11.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!