Dramaticky přibývá spamu, v budoucnosti nelze čekat zlepšení

V uplynulých třech měsících celosvětově přibylo spamu v e-mailových schránkách uživatelů. Pokud mluvíme o číslech, za spam byl považován jeden e-mail z 416. Jedná se o největší počet spamů za čtvrtletí během tohoto roku.

Jako největší zdroj spamu jsou považovány útoky trojských koní, dva z největších útoků dosahují takřka 39% celkového objemu spamů. Zajímavostí je i seznam zemí, odkud nevyžádaná pošta přichází. Na špičce těchto zemí je USA, následovaná například Ruskem, Čínou, nebo Brazílií.

Přední odborníci odhadují další prudký růst zasílání spamu. Freemailové servery se již nyní brání lepšími filtry pošty. Specifickým problémem je i přibývání spamu například ve vzkazech uživatelů sociálních sítí.

Zdroj: AllSpammedUp.com

Novinka Dramaticky přibývá spamu, v budoucnosti nelze čekat zlepšení byla publikován 30. října 2008 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!