Vydán žebříček nejbohatčích Američanů, objevuje se v něm i několik osobností z IT branže

Tagy:  osobnosti, it, peníze, byznys, žebříček, milionář, miliardář, bill gates, oracle, microsoft, google, facebook

Ve středu byl vydán, tak jako každý rok žebříček, který přináší pořadí nejbohatších občanů USA. První místo si drží, jako už několik let majitel společnosti Microsoft Bill Gates. Jeho celkový majetek je odhadován na 53 miliard dolarů.

IT technologie jsou obvykle hodnoceny jako velice dobré objekty k podnikání, vyplývá to i z tabulky. Mezi dvaceti nejbohatšími se umístilo osm lidí, kteří k penězům přišli právě díky počítačům. Na vysokém třetím místě se umístil zakladatel firmy Oracle Lawrence Elisson jeho majetek je ovšem o celých 26 miliard dolarů menší. Mezi Gatese a Elissona se dostal, stejně jako loni Warren Buffett, investor.

Velmi dobře si vedou i Sergej Brin a Larry Page, kteří vytvořili nejpoužívanější vyhledávač na světě, Google. Oba jsou na jedenáctém místě, jejich majetek je odhadován na 15 miliard dolarů za každého. Další z výrazných osobností, která je v první dvacítce je Michael Dell, majetek odhadován na 14 miliard.

Nováček v „klubu miliardářů“ je Jeffrey Bezos, otec portálu Amazone.com. Trochu nečekaně, Mark Zuckerberg, šéf sociální sítě Facebook se umístil až na pětatřicátém místě s majetkem 6,9 miliard.

Zdroj: Forbes.com

Novinka Vydán žebříček nejbohatčích Američanů, objevuje se v něm i několik osobností z IT branže byla publikován 24. září 2010 v 02.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. MP3s.Nadruhou.net
  8. Odesíláme SMS z internetu
  9. INSPECTO: Propracovaný software nejen pro plánování revizí
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!