Facebook měl včera dvouhodinový výpadek

Sociální síť Facebook včera kolem deváté hodiny večer nefungovala. Problém se projevil na celém světě a měl za následek buďto extrémně pomalé načítání stránky, nebo se stránky sociální sítě nenačetly vůbec.

Pokud jste po deváté hodině zkoušeli přihlašovat, pravděpodobně jste narazili na stránku DNS failure, kde bylo specifikováno, že Facebook má „interní chybu“ a na jejím odstranění se usilovně pracuje. Facebook sám připouští, že výpadek celkem trval asi dvě a půl hodiny, kompletně byla chyba odstraněna až kolem půlnoci.

Facebook logo

Facebook logo

Za tento týden nejde o první problém, který byl na Facebooku zaznamenán, objevila se i chyba, která však nezpůsobovala výpadek, a mohla se projevit jako pomalejší načítání stránek. Údajně byla způsobena „třetí stranou“, včerejší nedostupnost ale měl na svědomí sám Facebook, na kterém právě probíhalo konfigurování systému, během kterého došlo k chybnému zadání. V takovém případě přesměrovává automaticky Facebook uživatele na jinou stránku, kde dochází k „projíždění paměti“ a stránka by se měla zobrazit, jelikož bylo najednou přesměrováno na chybovou stránku několik stovek tisíc lidí, server se přetížil a přestal fungovat.

Zdroj: Facebook.com

Novinka Facebook měl včera dvouhodinový výpadek byla publikován 24. září 2010 v 19.15. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!