Facebook měl včera dvouhodinový výpadek

Tagy:  facebook, sociální síť, problém, výpadek, chyba, nefunkčnost, oprava, stránka, facebook.com

Sociální síť Facebook včera kolem deváté hodiny večer nefungovala. Problém se projevil na celém světě a měl za následek buďto extrémně pomalé načítání stránky, nebo se stránky sociální sítě nenačetly vůbec.

Pokud jste po deváté hodině zkoušeli přihlašovat, pravděpodobně jste narazili na stránku DNS failure, kde bylo specifikováno, že Facebook má „interní chybu“ a na jejím odstranění se usilovně pracuje. Facebook sám připouští, že výpadek celkem trval asi dvě a půl hodiny, kompletně byla chyba odstraněna až kolem půlnoci.

Facebook logo

Facebook logo

Za tento týden nejde o první problém, který byl na Facebooku zaznamenán, objevila se i chyba, která však nezpůsobovala výpadek, a mohla se projevit jako pomalejší načítání stránek. Údajně byla způsobena „třetí stranou“, včerejší nedostupnost ale měl na svědomí sám Facebook, na kterém právě probíhalo konfigurování systému, během kterého došlo k chybnému zadání. V takovém případě přesměrovává automaticky Facebook uživatele na jinou stránku, kde dochází k „projíždění paměti“ a stránka by se měla zobrazit, jelikož bylo najednou přesměrováno na chybovou stránku několik stovek tisíc lidí, server se přetížil a přestal fungovat.

Zdroj: Facebook.com

Novinka Facebook měl včera dvouhodinový výpadek byla publikován 24. září 2010 v 19.15. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Srovnání výkonu internetových prohlížečů
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Sledování letadel - Díky Flightradar24 nic složitého
  5. Přání k Velikonocům – Jaké letos poslat velikonoční přání?
  6. Z pekla(eshopu) štěstí?
  7. Midomi.com - hledej a zpívej
  8. PhotoScape - Multifunkční pomocník zdarma
  9. Google opět překvapuje. Společnost si nechala patentovat VR boty
  10. PlayStation Classic je tady. Připomeňte si legendární konzoli.

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!