Íránský jaderný program trápí počítačový virus

Íránská agentura pro jaderný výzkum má na krku problém, se kterým si zatím příliš neví rady. Jde o počítačový virus, který napadá počítače, jenž mají nějaký význam pro jaderný výzkum v této oblasti a může být nebezpečný tím, že napadá i zbraňové systémy.

Íránští experti se snaží co nejrychleji přijít na to, jak se viru zbavit a popřípadě i přijít na to, odkud se do jaderných zařízení dostal a jaký má konkrétně úkol. Ví se už jméno viru, který byl klasifikován jako červ. Stuxnet navíc zaměstnává nejen Íráčany, ale i Německé techniky, kteří byli přizváni na pomoc.

Těžkou hlavu nedělá Stuxnet jenom v Íránu, problémy s ním byly hlášeny i z Indonésie, Spojených států a Indie. Bohužel kolem celého problému se objevilo obrovské množství otazníků, někteří novináři se dokonce domnívají, že Stuxnet mohl být vyvinut v úmyslu infiltrovat Íránský jaderný výzkum, zjistit z něj informace nebo ho zcela překazit.

Pokud by byl výše uvedený odstavec pravdivý, znamenalo by to, že se Stuxnet obrátil proti tomu, kdo ho vytvořil.

Írán se chystá do konce tohoto roku spustit jadernou elektrárnu ve městě Búšehr, s uvedením do provozu pomáhají i Ruští specialisté.

Zdroj: Metro.co.uk

Novinka Íránský jaderný program trápí počítačový virus byla publikován 26. září 2010 v 23.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!