Originální projekt knihovny pro nevidomé slaví 40 tisíc uploadovaných knih

Tagy:  kniha, server, sdílení, audiokniha, zvuková kniha, nevidomý, slepý, zrak, oči, občanské sdružení, os, digibooks

Originální projekt internetové knihovny, která má sloužit především nevidomým občanům si „připsal“ na své triko rekord. Od roku 2003 bylo na něj vloženo již přes čtyřicet tisíc knih všech různých žánrů

Projekt DigiBooks funguje už sedm let, v databázi serveru je 40 686 knih všech různých zaměřené a témat, od dobrodružných až po poezii. Kompletní databáze má velikost přes 171 715 MB, dohromady zde najdeme knihy od více než třinácti tisíc spisovatelů, od těch málo známých, až po ty nejznámější.

O fungování celého projektu se stará občanské sdružení InfoBlind, které si dalo za úkol co nejvíce zjednodušovat život těm, kteří přišli o zrak buďto úplně, nebo mají nějaké výrazné poškození, které jim zrak zhoršilo. Bohužel tento projekt funguje jen pro Slovenskou republiku, k přihlášení do něj je potřeba být občanem Slovenska, být držitel průkazu zdravotně postiženého a hlavně se registrovat.

Každý člen, který je v projektu zaregistrován platí příspěvek ve výši zhruba 320 Kč za rok, z tohoto příspěvku se platí poplatky za provoz serveru, jeho rozšiřování, atd.

Zdroj: Digibooks.sk

Novinka Originální projekt knihovny pro nevidomé slaví 40 tisíc uploadovaných knih byla publikován 29. září 2010 v 01.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. MP3s.Nadruhou.net
  8. Odesíláme SMS z internetu
  9. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!
  10. INSPECTO: Propracovaný software nejen pro plánování revizí

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!