Podle průzkumu má Internet Explorer už méně než 50% podíl

Prohlížeč Internet Explorer zřejmě trpí klesajícím zájmem uživatelů. Podle průzkumu, který realizovala společnost StatCounter už klesl jeho podíl pod 50% hranici a dále klesá. Pokles sice není příliš razantní, je však vytrvalý, což není pro Microsoft, který Internet Explorer vyvíjí dobré.

Ještě v srpnu byla hranice, kterou IE překračoval nad 50 %, konkrétně šlo o 51,34 % trhu. Před Firefoxem má sice náskok, ten se ale dosti tenčí, aktuálně má Firefox okolo 31,5 %. Chrome má téměř o 20 % méně, tedy 11,54 %. Na posledním místě je Safari, která má zhruba 4,42 % trhu. Čísla se ovšem vztahují ke globálnímu podílu, ne k tomu v různých lokalitách.

Pokud se týká statistik v Evropě, tady je situace IE ještě mnohem horší. Má jen 40,26%, Firefox už ho prakticky předehnal, neboť má podíl 38,97%. Třetí je s velkým odstupem Google Chrome, má 11,32 %.

Jednotlivé průzkumy se ovšem od sebe velice liší, například NetAppliacations uvádí, že čísla jsou o dost jiné, například Internet Explorer má mít podíl až 59,65 % a Firefox pouze 22,96 %.

Zdroj: Statcounter.com

Novinka Podle průzkumu má Internet Explorer už méně než 50% podíl byla publikován 7. října 2010 v 21.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Den matek se blíží – máme tipy na dárky a elektronická přání!
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!