Podle průzkumu má Internet Explorer už méně než 50% podíl

Tagy:  internet explorer, firefox, mozilla firefox, chrome, google chrome, průzkum, safari, podíl, trh

Prohlížeč Internet Explorer zřejmě trpí klesajícím zájmem uživatelů. Podle průzkumu, který realizovala společnost StatCounter už klesl jeho podíl pod 50% hranici a dále klesá. Pokles sice není příliš razantní, je však vytrvalý, což není pro Microsoft, který Internet Explorer vyvíjí dobré.

Ještě v srpnu byla hranice, kterou IE překračoval nad 50 %, konkrétně šlo o 51,34 % trhu. Před Firefoxem má sice náskok, ten se ale dosti tenčí, aktuálně má Firefox okolo 31,5 %. Chrome má téměř o 20 % méně, tedy 11,54 %. Na posledním místě je Safari, která má zhruba 4,42 % trhu. Čísla se ovšem vztahují ke globálnímu podílu, ne k tomu v různých lokalitách.

Pokud se týká statistik v Evropě, tady je situace IE ještě mnohem horší. Má jen 40,26%, Firefox už ho prakticky předehnal, neboť má podíl 38,97%. Třetí je s velkým odstupem Google Chrome, má 11,32 %.

Jednotlivé průzkumy se ovšem od sebe velice liší, například NetAppliacations uvádí, že čísla jsou o dost jiné, například Internet Explorer má mít podíl až 59,65 % a Firefox pouze 22,96 %.

Zdroj: Statcounter.com

Novinka Podle průzkumu má Internet Explorer už méně než 50% podíl byla publikován 7. října 2010 v 21.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  7. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  8. Těžba kryptoměn jako způsob obživy. Jak těžké to je?
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!