Trojan Sinowal během tří let zjistil údaje o půlmilionu bankovních účtů

Trojský kůň Sinowal dokázal během tří let zjistit údaje o 270 tisících bankovních účtech a o 240 tisíc platebních karet.

Sinowal se prostřednictvím infikované internetové stránky dostane na Váš počítač (instalace je takřka nezjistitelná), upraví se a zavede se vždy se spuštěním WIndows. Během práce na počítači je trojský kůň v podstatě neviditelný a velmi málo antivirů jej odhalí.

Úspěch trojanu tkví v tom, že během každého měsíce bylo objeveno okolo třiceti jeho nových verzí, antiviry tak měly problémy najít nebezpečný kód v počítači. Zajímavostí je, že výrobci antivirů Sinowal většinou hodnotili jako málo rizikový.

Zdroj: RSA.com

Novinka Trojan Sinowal během tří let zjistil údaje o půlmilionu bankovních účtů byla publikován 2. listopadu 2008 v 06.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Odesíláme SMS z internetu
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. BlueBoard.cz - prvky zdarma
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Převody jednotek
  10. VirtualBox - základy virtualizace

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!