Trojan Sinowal během tří let zjistil údaje o půlmilionu bankovních účtů

Trojský kůň Sinowal dokázal během tří let zjistit údaje o 270 tisících bankovních účtech a o 240 tisíc platebních karet.

Sinowal se prostřednictvím infikované internetové stránky dostane na Váš počítač (instalace je takřka nezjistitelná), upraví se a zavede se vždy se spuštěním WIndows. Během práce na počítači je trojský kůň v podstatě neviditelný a velmi málo antivirů jej odhalí.

Úspěch trojanu tkví v tom, že během každého měsíce bylo objeveno okolo třiceti jeho nových verzí, antiviry tak měly problémy najít nebezpečný kód v počítači. Zajímavostí je, že výrobci antivirů Sinowal většinou hodnotili jako málo rizikový.

Zdroj: RSA.com

Novinka Trojan Sinowal během tří let zjistil údaje o půlmilionu bankovních účtů byla publikován 2. listopadu 2008 v 06.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Smajlíci
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Katastrální mapy online
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Wikipedia online encyklopedie
  7. Adobe Acrobat reader 8 cz
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!