eJustice stála desítky milionů, ale nikdo o ni moc neví

Na počátku tohoto roku vznikl zajímavý projekt- elektronizace českého soudnictví, tzv. eJustice. Pro řadové lidi to má několik nesporných výhod: mohou podat žalobu elektronickou formou, mohou sledovat průběh svého sporu a celkově by mělo dojít ke zrychlení a zefektivnění jednání soudů.

Projekt stál miliony, ale zatím těchto služeb využilo jen 37 712 lidí. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) je nespokojen s dosavadním průběhem využití. Lidí co zaplatili elektronicky soudní poplatky je dokonce méně než 6000. Projekt, podle ministra, potřebuje daleko větší propagaci než zatím měl. Také se ale bude zkoumat, jestli peníze vynaložené na projekt nebyly promrhány.

Zdroj: Teplický deník

Související články: Lide se mohou soudit přes internet

Novinka eJustice stála desítky milionů, ale nikdo o ni moc neví byla publikován 6. listopadu 2008 v 13.35. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!