Firefox překročil na trhu dvaceti procentní podíl

Internetový prohlížeč Mozilla Firefox překročil na trhu 20-ti procentní podíl. Celkově zaujímá největší podíl v konkurenci internetových prohlížečů Internet Explorer.

Rozhodně nepotěšující pro Microsoft je zpráva že podíl jeho Internet Exploreru stále klesá. Drží se sice přibližně na 70-ti procentech, avšak Firefox je pro něj stále silnější konkurencí. Mezi nejvyužívanější prohlížeče se ještě řadí Opera.

Mozilla Firefox

Zajímavá situace je okolo prohlížeče Google Chrome. Ten sice vypadal na to, že by byl schopen konkurovat jiným prohlížečům, bohužel počáteční zájem o něj ochabl a uživatelé se vrátili zpátky k Firefoxu nebo Internet Exploreru. Do budoucna však bude Firefox na trhu zřejmě posilovat, neboť někteří uživatelé přecházejí na něj právě na úkor Exploreru.

Zdroj: TechRadar

Novinka Firefox překročil na trhu dvaceti procentní podíl byla publikován 8. listopadu 2008 v 22.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!