Nejvíce nelegálního softwaru je ve firmách do 50 zaměstnanců

Agentura BSA o sobě opět dává razantně vědět. Pomocí rozsáhlého průzkumu bylo zjištěno, že největší podíl nelegálního softwaru lze najít v malých firmách do padesáti zaměstnanců a zhruba sto počítačů. Zajímavé je, že ředitelé firem většinou ani nevědí, že je u nich nelegální software používán. Naopak nejmenší podíl nelegálních programů je u největších firem, kde jsou kladeny větší nároky na bezpečnost.

Nejčastěji zneužívány jsou antivirové balíky a kancelářské aplikace. Relativně často se vyskytují podvodné kopie grafických systémů. A co vede k používání nelegálních kopií? Hlavně snaha ušetřit, někdy i nedostatečná informovanost zaměstnanců, kteří do počítačů instalují své, často pochybně získané programy.

Nejvíce nelegálního softwaru je ve firmách do 50 zaměstnanců (http://www.swmag.cz)

BSA se daří odhalovat neziskové jednání hlavně díky udáváním, buďto z důvodů osobní odplaty (např. propuštěných zaměstnanců) nebo z důvodů konkurenčního boje mezi firmami. Na každý pád se dá počítat s tím, že kontrolní akce policie a BSA budou pokračovat.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Nejvíce nelegálního softwaru je ve firmách do 50 zaměstnanců byla publikován 16. prosince 2008 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. Wikipedia online encyklopedie
  3. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Odesíláme SMS z internetu
  6. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  7. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  10. Internetová stránka Navratdoreality.cz

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!