Nejvíce nelegálního softwaru je ve firmách do 50 zaměstnanců

Agentura BSA o sobě opět dává razantně vědět. Pomocí rozsáhlého průzkumu bylo zjištěno, že největší podíl nelegálního softwaru lze najít v malých firmách do padesáti zaměstnanců a zhruba sto počítačů. Zajímavé je, že ředitelé firem většinou ani nevědí, že je u nich nelegální software používán. Naopak nejmenší podíl nelegálních programů je u největších firem, kde jsou kladeny větší nároky na bezpečnost.

Nejčastěji zneužívány jsou antivirové balíky a kancelářské aplikace. Relativně často se vyskytují podvodné kopie grafických systémů. A co vede k používání nelegálních kopií? Hlavně snaha ušetřit, někdy i nedostatečná informovanost zaměstnanců, kteří do počítačů instalují své, často pochybně získané programy.

Nejvíce nelegálního softwaru je ve firmách do 50 zaměstnanců (http://www.swmag.cz)

BSA se daří odhalovat neziskové jednání hlavně díky udáváním, buďto z důvodů osobní odplaty (např. propuštěných zaměstnanců) nebo z důvodů konkurenčního boje mezi firmami. Na každý pád se dá počítat s tím, že kontrolní akce policie a BSA budou pokračovat.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Nejvíce nelegálního softwaru je ve firmách do 50 zaměstnanců byla publikován 16. prosince 2008 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Katastrální mapy online
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Smajlíci
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na neodolatelně tenký Apple iPad Air. Skvělý tablet pro nejnáročnější uživatele!