Nejvíce nelegálního softwaru je ve firmách do 50 zaměstnanců

Agentura BSA o sobě opět dává razantně vědět. Pomocí rozsáhlého průzkumu bylo zjištěno, že největší podíl nelegálního softwaru lze najít v malých firmách do padesáti zaměstnanců a zhruba sto počítačů. Zajímavé je, že ředitelé firem většinou ani nevědí, že je u nich nelegální software používán. Naopak nejmenší podíl nelegálních programů je u největších firem, kde jsou kladeny větší nároky na bezpečnost.

Nejčastěji zneužívány jsou antivirové balíky a kancelářské aplikace. Relativně často se vyskytují podvodné kopie grafických systémů. A co vede k používání nelegálních kopií? Hlavně snaha ušetřit, někdy i nedostatečná informovanost zaměstnanců, kteří do počítačů instalují své, často pochybně získané programy.

Nejvíce nelegálního softwaru je ve firmách do 50 zaměstnanců (http://www.swmag.cz)

BSA se daří odhalovat neziskové jednání hlavně díky udáváním, buďto z důvodů osobní odplaty (např. propuštěných zaměstnanců) nebo z důvodů konkurenčního boje mezi firmami. Na každý pád se dá počítat s tím, že kontrolní akce policie a BSA budou pokračovat.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Nejvíce nelegálního softwaru je ve firmách do 50 zaměstnanců byla publikován 16. prosince 2008 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...