Aukro.cz ohrožováno phisingem

Aukro.cz, který vyhrál loňskou Křišťálovou lupu v anketě online obchod, je ohrožováno phisingem. Resp. ohroženi jsou uživatelé Aukra, těm totiž neznámí útočník posílá e-maily, kde se vydává za Aukro.cz a vyzývá k opětovnému potvrzení jména a hesla. Přiložený odkaz je samozřejmě podvrh, vedoucí na jiné stránky. Firma Aukro.cz včera v odpoledních hodinách začala rozesílat varovné e-maily všem svým registrovaným členům.

Řešení jak nenaletět je jednoduché:

 • Používat chytrého e-mail klienta, který vás upozorní, že odkaz na který chcete kliknout vede jinam než uvádí jeho nadpis
 • Ověřit si adresu v internetovém prohlížeči, že jste opravdu na Aukru
 • Používat hlavu – drtivá většina internetových stránek nikdy nežádá o zaslání přihlašovacích údajů. V případě poškození účtu požaduje pouze novou registraci, ne zaslání vašeho hesla.

Novinka Aukro.cz ohrožováno phisingem byla publikován 19. prosince 2008 v 00.15. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Katastrální mapy online
 3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 4. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
 5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 6. Smajlíci
 7. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
 8. Adobe Acrobat reader 8 cz
 9. Wikipedia online encyklopedie
 10. www.Spolužáci.cz

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!