Aukro.cz ohrožováno phisingem

Aukro.cz, který vyhrál loňskou Křišťálovou lupu v anketě online obchod, je ohrožováno phisingem. Resp. ohroženi jsou uživatelé Aukra, těm totiž neznámí útočník posílá e-maily, kde se vydává za Aukro.cz a vyzývá k opětovnému potvrzení jména a hesla. Přiložený odkaz je samozřejmě podvrh, vedoucí na jiné stránky. Firma Aukro.cz včera v odpoledních hodinách začala rozesílat varovné e-maily všem svým registrovaným členům.

Řešení jak nenaletět je jednoduché:

 • Používat chytrého e-mail klienta, který vás upozorní, že odkaz na který chcete kliknout vede jinam než uvádí jeho nadpis
 • Ověřit si adresu v internetovém prohlížeči, že jste opravdu na Aukru
 • Používat hlavu – drtivá většina internetových stránek nikdy nežádá o zaslání přihlašovacích údajů. V případě poškození účtu požaduje pouze novou registraci, ne zaslání vašeho hesla.

Novinka Aukro.cz ohrožováno phisingem byla publikován 19. prosince 2008 v 00.15. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Odesíláme SMS z internetu
 3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 4. Náhradní pásky pro chytré hodinky
 5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 6. Moderní domácnost je SMART
 7. Rozzlobenimuzi.com
 8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 9. Domácí skupina - Sdílení dat mezi počítači nejenom po WiFi routeru
 10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!