Mozilla se ohrazuje proti nebezpečnosti Firefoxu

Mozilla zpochybňuje výsledky firmy Bit9, která označuje Firefox za nejnebezpečnější aplikaci vůbec. Firma Bit9 provedla nedávno bezpečnostní studii, která varuje uživatele před potencionálním nebezpečím Firefoxu. Mozilla však zpochybňuje testovací postup a prohlašuje závěry firmy za bezúčelné.

Mozilla se ohrazuje proti nebezpečnosti Firefoxu (http://www.swmag.cz)

Bit9 se nelíbili především věci: Firefox nedisponuje nástrojem pro hromadnou aktualizaci a že dlouho trvá než se objeví nová aktualizace bezpečnostní díry. Mozilla obojí komentovala- aktualizace, že nepotřebují ani zásah uživatele a do týdne se nainstalují na 90 % počítačů sami a ohledně nových záplat považuje Mozilla za lepší řešení detailní vyšetření problému a pořádný testing.

Všichni však víme jak to je s aktualizací na hostovi na WinXP: aktualizace se nenainstalují protože Firefox nemá práva zapisovat do Program Files. Na Vistách je to samé, resp. díky UAC nenainstalujete.

Zdroj dailytech.com

Novinka Mozilla se ohrazuje proti nebezpečnosti Firefoxu byla publikován 22. prosince 2008 v 09.59. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...