Warner Music neprodloužilo smlouvu s YouTube a tak zmizí mnoho videoklipů

Warner Music se rozhodl ukončit spolupráci se serverem YouTube a tak brzy dojde k odstranění videoklipů společnosti Warner Music z tohoto serveru. Uživatelé Youtube totiž nahrávají i nelegální obsah, který se samozřejmě nelíbí majitelům autorských práv- přicházejí totiž o zisky. Server Youtube si klade za cíl dohodnout se s nahrávacími společnostmi, protože: filtrovat nelegální obsah by bylo nákladné a ztratil by tak velkou část návštěvníků.

Warner Music neprodloužilo smlouvu s YouTube a tak zmizí mnoho videoklipů (http://www.swmag.cz)

Youtube uzavřel v roce 2006 dvouletou smlouvu s těmito společnostmi: Warner Music, Universal Music a Sony Music, kde se zavazuje k platbě za přehrávané klipy, ke kterým mají společnosti autorská práva. Nyní však smlouva skončila a další zřejmě nebude- Youtube se s Warner Music nedohodl na dalším pokračování. Warner Music totiž považuje honoráře za nedostatečné. Youtube celou záležitost komentoval slovy: „hudební licencování je velmi složité“.

V nejbližších dnech tedy očekávejte stažení klipů od Madonny, Erica Claptona, Kid Rock, Red Hot Chili Peppers, Green Day a jiných velkých celebrit.

Zdroj business.makto­ob.com

Novinka Warner Music neprodloužilo smlouvu s YouTube a tak zmizí mnoho videoklipů byla publikován 23. prosince 2008 v 12.20. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...