Další hlášení o virech šířených pomocí ICQ

Tak velká síť jako je ICQ občas zažije nějakou nepříjemnou událost. Již v minulosti se objevilo několik případů, kdy bylo ICQ zneužito k šíření virů, nebo spamu, nyní je tento případ zaznamenán opět.

Soubor qip-smile.zip, který je často rozesílán i samotnými nepozornými uživateli. Bohužel však nejde o nějakou novou sadu smajlíků, jak by se mohlo zdát, ale o vir, který po infikování počítače změní heslo vašeho účtu a pošle odkaz ke stažení infikovaného souboru dalším osobám ve vašem listu kontaktů.

Další hlášení o virech šířených pomocí ICQ (http://www.swmag.cz)

Antiviry tento virus zatím bez problému identifikují, důležité je základní pravidlo – nepřijímat žádné soubory o kterých nevíme, co jsou zač.

Novinka Další hlášení o virech šířených pomocí ICQ byla publikován 25. prosince 2008 v 12.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!