Operační systém Firefox pro mobilní telefony se připravuje

Internetový prohlížeč Mozilla Firefox je velice známou a oblíbenou alternativou k jiným internetovým prohlížečům, převážně však k IE. Jeho hlavní výhodou je ten fakt, že je dostupný zcela zdarma a patří mezi nekomerční sféru.

Dne 24. 2. 2013 však byl na Světovém kongresu mobilních telefonů (Mobile World Congress) představen Firefox OS, což už není jen webový prohlížeč, nýbrž celý operační systém určený právě pro užití na mobilních zařízeních. Jeho hlavní „silou“ přitom bude otevřenost takovéhoto systému. Bude tedy stavět na webových aplikacích založených na HTML5, takže díky tomu odpadne potřeba programování aplikací pro každý systém zvlášť (Android, iOS atd.), což znamená velkou úsporu financí.

Firefox

Firefox

O tom, že myšlenka tohoto systému nezůstane jen v „testovacím provozu“ svědčí ten fakt, že už nyní existuje dohoda mezi předními tvůrci telefonních zařízení. Mezi prvními, u kterých se Firefox OS objeví, budou například Alcatel One Touch, LG Electronics či ZTE. Kdy se objeví na českém trhu si však nedovoluji odhadovat.

Novinka Operační systém Firefox pro mobilní telefony se připravuje byla publikován 26. února 2013 v 05.00. Autorem novinky je . Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  3. Tvorba webových stránek není žádná věda
  4. Nákup na Ebay - Návod krok za krokem
  5. Jak poznat, že je čas na redesign webu?
  6. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
  7. Možnosti propagace jsou neomezené
  8. Rexx - Nová ergonomická myš od společnosti Trust Gaming
  9. Libimseti.cz
  10. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!