Apple žaluje Psystar, který kopíruje Mac PC

Psystar je firma, která celkem nedávno (jaro 2008) začala nabízet počítače věrně kopírující Macy od firmy Apple! Na těchto PC pak běžel operační systém Leopard s mírnou modifikací. Komplet PC se pak jmenovalo Open Mac, posléze Open Computer a prodejnost společnost zaznamenala velkou, protože stejné PC od Apple bvyšlo výrazně dráž. Společnost Apple neváhala ani chvíli a podala žalobu na tuto firmu.

Apple žaluje Psystar, který kopíruje Mac PC (http://www.swmag.cz)

Apple podal žalobu se zdůvodněním, že firma modifikovala jejich OS, který mají chráněný autorským zákonem a používá neoprávněně jejich značku Mac. Psystar se hájí tím, že Apple má svůj produkt špatně zalicencován.

Pro zjištění kde je pravda, musíme zřejmě počkat až proběhne soud. Je však těžko představitelné, že by gigant typu Apple takto podcenil právní záležitosti.

Zdroj zdnet.com

Novinka Apple žaluje Psystar, který kopíruje Mac PC byla publikován 27. prosince 2008 v 18.00. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. MP3s.Nadruhou.net
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Odesíláme SMS z internetu
  9. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  10. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!