Vývoj trhu: Internet Explorer na ústupu, Google Chrome na vzestupu

Agentura XiTi Monitor uvedla nové výsledky tržního podílu internetových prohlížečů. Na trhu se stále více přestává dařit prohlížeči Internet Explorer, lehký pokles zaznamenal i Firefox.

Nejlíp se stále daří prohlížeči Internet Explorer, i když v poslední době jeho podíl klesá, stále jej využívá nezanedbatelných 59,5 % lidí. U Firefoxu jsme se dočkali mírného snížení tržního podílu, klesl na 31 %. Příliš se nedaří ani třetí Opeře ta si drží 5,1 %. Z dalších prohlížečů obsadil 2,5 % prohlížeč Apple Safari a nakonec Google Chrome, ten i když má podíl přibližně 1,2 %, velkou „díru“ do světa tak neudělal.

XiTi monitor

Údaje se týkají pouze Evropy, v USA jsou čísla trochu jiná, hlavně Apple Safari tam zaznamenal vyšší podíl než v ostatních částech světa.

Zdroj: XiTi Monitor

Novinka Vývoj trhu: Internet Explorer na ústupu, Google Chrome na vzestupu byla publikován 28. prosince 2008 v 17.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. Rozzlobenimuzi.com
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Výběr nejlepších programů pro synchronizaci dat zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Jak funguje laserová tiskárna – Efektivní a levný způsob tisku
  10. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!