15 tisíc zaměstnanců Microsoftu příjde o práci

SOftwarový gigant Microsoft hodlá zredukovat stav svých 90 tisíc zaměstnanců zhruba o patnáct tisícovek pracovních míst. Nejvíce ohroženi propouštěním jsou zaměstnanců z Evropy, Afriky a Blízkého východu. Strašák propouštění také visí nad zaměstnanci z divize vyhledávače MSN. Naopak relativně spokojení a v „klidu“ mohou být pracovníci divize Xboxu.

Všech předpokládaných patnáct tisíc lidí by mělo přijít o práci do 15. ledna příštího roku. Lze tak odhalit souvislosti mezi datem propouštění a celkovou zprávou hospodářské situace Microsoftu, která má být uveřejněna 22. ledna.

15 tisíc zaměstnanců Microsoftu příjde o práci (http://www.swmag.cz)

Za propouštěním je celosvětová finanční krize, která nutí firmy lépe promýšlet politiku personalistiky a nutí je lépe se zamýšlet nad orientací produktů. To naopak může být velmi dobrá zpráva pro pracovníky těch oddělení, které vykazují vysoký odbyt a vysokou úspěšnost.

Zdroj: Fudzilla

Novinka 15 tisíc zaměstnanců Microsoftu příjde o práci byla publikován 31. prosince 2008 v 00.10. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...