15 tisíc zaměstnanců Microsoftu příjde o práci

SOftwarový gigant Microsoft hodlá zredukovat stav svých 90 tisíc zaměstnanců zhruba o patnáct tisícovek pracovních míst. Nejvíce ohroženi propouštěním jsou zaměstnanců z Evropy, Afriky a Blízkého východu. Strašák propouštění také visí nad zaměstnanci z divize vyhledávače MSN. Naopak relativně spokojení a v „klidu“ mohou být pracovníci divize Xboxu.

Všech předpokládaných patnáct tisíc lidí by mělo přijít o práci do 15. ledna příštího roku. Lze tak odhalit souvislosti mezi datem propouštění a celkovou zprávou hospodářské situace Microsoftu, která má být uveřejněna 22. ledna.

15 tisíc zaměstnanců Microsoftu příjde o práci (http://www.swmag.cz)

Za propouštěním je celosvětová finanční krize, která nutí firmy lépe promýšlet politiku personalistiky a nutí je lépe se zamýšlet nad orientací produktů. To naopak může být velmi dobrá zpráva pro pracovníky těch oddělení, které vykazují vysoký odbyt a vysokou úspěšnost.

Zdroj: Fudzilla

Novinka 15 tisíc zaměstnanců Microsoftu příjde o práci byla publikován 31. prosince 2008 v 00.10. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!