Za tento rok se v Thajsku rozmohla cenzura internetových stránek

Thajsko zjevně posiluje v cenzuře internetových stránek. Jen za letošní rok bylo zablokováno 2300 webů. Za takto vysokým číslem jsou zřejmě vládní nepokoje, které zemi sužují. Právě odpor proti vládě je tématem mnoha webových stránek které byly zablokovány.

Nejen nesouhlas obyvatel země s politikou, ale i pornografické stránky se staly zcenzurovaným materiálem. Podle vyjádření z vyšších míst Thajské vlády byly zablokovány weby, které ohrožovaly národní bezpečnost. Samozřejmě je zde i velké procento stránek, které byly problematické tím, že kritizovaly panovníka Bhumibola Adulyadeje. V Thajsku je totiž urážka hlavy státu trestným činem, je možné za ni dostat až patnáctiletý trest.

Za tento rok se v Thajsku rozmohla cenzura internetových stránek (http://www.swmag.cz)

Thajsko není jedinou zemí, kde v poslední době posiluje cenzura webových stránek. Již dříve jsme Vás informovali o cenzuře v jiné zemi – Austrálii.

Zdroj: Smh.com.au

Novinka Za tento rok se v Thajsku rozmohla cenzura internetových stránek byla publikován 31. prosince 2008 v 09.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Odesíláme SMS z internetu
 3. Náhradní pásky pro chytré hodinky
 4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 5. Rozzlobenimuzi.com
 6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 7. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 9. Moderní domácnost je SMART
 10. Domácí skupina - Sdílení dat mezi počítači nejenom po WiFi routeru

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!