Záznamy z náletů izraelského vojenského letectva jsou na Youtube cenzurovány

Cenzoři na Youtube.com se činili a během dne se úporně snažili stáhnout ze systému všechna videa, která se týkají napadání palestinských cílů izraelským letectvem. Většinou šlo o záznamy z kamer letounů IAF (Izraelského vojenského letectva), které v černobílé kvalitě zaznamenávají úspěšnost vypálených raket, respektive mají „zazoomován“ cíl a sledují jeho zničení raketou. Videí ale po mazání začalo opět houfně přibývat a již nyní je jich opět spousta ke shlédnutí.

Důvod proč cenzoři tak usilovně mazali videa, které se konfliktu týkaly je zatím neznámý. Samotný Google, kterému Youtube.com patří se k důvodům mazání videí také nevyjádřil. Zajímavé je stanovisko mluvčího izraelské armády, který vyjádřil svůj smutek nad mazáním videí, neboť jsou prý zákroky armády určeny „pro dobrou věc“.

Konflikt v Izraeli trvá už několik dní, začal úderem letectva na základny hnutí Hamas a vyžádal si už 400 lidských životů.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Záznamy z náletů izraelského vojenského letectva jsou na Youtube cenzurovány byla publikován 2. ledna 2009 v 23.50. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...