Sharp je v problémech, zaznamenal ztrátu 475 milionů dolarů

Známá společnost Sharp má velké problémy s obrovskou ztrátou 475 milionů dolarů. Co stojí za takovými problémy? Špatné investice do akcií, Sharp totiž investoval před rokem 30 milionů do další firmy – Pioneer, která má ovšem také problémy a obchodní velký propad akcií pak znamenal ztrátu téměř půl miliardy.

Vedení Sharpu situaci sice nehodnotí dobře, ale vyjádřilo se v tom smyslu, že je možné očekávat zvýšení obchodu a případná ztráta by se mohla o něco zmenšit. V tomto roce také dojde k přehodnocení plánů firmy, která kvůli finanční krizi neočekává tak velké zisky, jako původně předpovídala.

Sharp je v problémech, zaznamenal ztrátu 475 milionů dolarů (http://www.swmag.cz)

Jaký bude konečný zisk Sharpu je zatím ve hvězdách, rozhodně však nelze čekat příliš dobré výsledky. Sharp působí již od roku 1912, od té doby se stal významným tahounem japonského průmyslu.

Zdroj: ITworld.com

Novinka Sharp je v problémech, zaznamenal ztrátu 475 milionů dolarů byla publikován 3. ledna 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!