Apache OpenOffice 4.0 je na světě – co přináší nového?

Zdarma dostupné kancelářské balíky se těší velké oblibě a dominuje mezi nimi dvojice LibreOffice a Apache OpenOffice (dále jen AOO). Druhý zmíněný balík přichází ve verzi 4.0. Cílevědomý vývoj je vidět, stejně jako spolupráce s IBM.

Postranní panel – může připomínat Inkscape

Postranní panel – může připomínat Inkscape

Největší novinkou v nové verzi je postranní panel nabízející řadu praktických nástrojů. V AOO se objevil právě díky spolupráci s IBM, které propůjčilo panel ze svého balíku Lotus Symphony, jehož vývoj byl již dříve ukončen. Postranní panel vyhovuje dnešnímu trendu širokoúhlých monitorů a používání více monitorů. Používáte-li více monitorů, postranní panel si můžete odepnout z rozhraní AOO a přesunout na libovolné místo.

Celkově je nový OpenOffice rychlejší, vybavenější a nabízí vylepšenou podporu Office Open XML , které známe z kancelářských balíčků Microsoft Office. Brzy se můžete těšit na recenzi čtvrté verze AOO.

Zdroj: Apache OpenOffice

Novinka Apache OpenOffice 4.0 je na světě – co přináší nového? byla publikován 27. července 2013 v 03.00. Autorem novinky je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Ztrátová a bezeztrátová komprese: Znáte rozdíl?
  3. Google vyhledávač
  4. ICQ 5.1
  5. Ikony souborů: Jak na změnu ikonek v Průzkumníku krok za krokem
  6. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  7. Když web, tak od profesionála
  8. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  10. Rozzlobenimuzi.com

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!