Apache OpenOffice 4.0 je na světě – co přináší nového?

Zdarma dostupné kancelářské balíky se těší velké oblibě a dominuje mezi nimi dvojice LibreOffice a Apache OpenOffice (dále jen AOO). Druhý zmíněný balík přichází ve verzi 4.0. Cílevědomý vývoj je vidět, stejně jako spolupráce s IBM.

Postranní panel – může připomínat Inkscape

Postranní panel – může připomínat Inkscape

Největší novinkou v nové verzi je postranní panel nabízející řadu praktických nástrojů. V AOO se objevil právě díky spolupráci s IBM, které propůjčilo panel ze svého balíku Lotus Symphony, jehož vývoj byl již dříve ukončen. Postranní panel vyhovuje dnešnímu trendu širokoúhlých monitorů a používání více monitorů. Používáte-li více monitorů, postranní panel si můžete odepnout z rozhraní AOO a přesunout na libovolné místo.

Celkově je nový OpenOffice rychlejší, vybavenější a nabízí vylepšenou podporu Office Open XML , které známe z kancelářských balíčků Microsoft Office. Brzy se můžete těšit na recenzi čtvrté verze AOO.

Zdroj: Apache OpenOffice

Novinka Apache OpenOffice 4.0 je na světě – co přináší nového? byla publikován 27. července 2013 v 03.00. Autorem novinky je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  3. Katastrální mapy online
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. MP3s.Nadruhou.net
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Smajlíci
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. iVysílání – online televizní archiv České televize
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na neodolatelně tenký Apple iPad Air. Skvělý tablet pro nejnáročnější uživatele!