iTunes bude bez DRM

Viceprezident společnosti Apple Inc. Phil Schiller na konferenci Macworld 2009, která právě probíhá v San Francisku, oznámil, že všechny skladby na iTunes budou k dispozici DRM-free tj. bez DRM ochrany. Počítá se, že do dnešního dne je již 8 miliónů skladeb bez ochran a zbývajících cca 2 miliony skladeb bude zbaveno DRM do konce tohoto kvartálu. Ti, kteří mají již skladby s DRM zakoupeny, budou moci stáhnout znova za drobný poplatek- $0,30 za skladbu a $0,60 za video. Je jasné, že jde o chytrý marketingový tah, jak si nechat znovu zaplatit za již zakoupené skladby. Přestože se z celého světa ozývají nesouhlasy s DRM a většina prodejců se díky tomuto tlaku DRM ochran zdarma zbavuje, Apple si přitom přijde na nemalý peníz.

iTunes bude bez DRM (http://www.swmag.cz)

Zdroj: appleinsider.com

Novinka iTunes bude bez DRM byla publikován 7. ledna 2009 v 23.30. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!