Klesá zájem o "stodolarový" notebook

Některé země, které dříve měly zájem o tzv. „stodolarový“ notebook začínají rušit objednávky. Mezi hlavní důvody odmítání notebooku patří například nesplnění slibu, notebook totiž není stodolarový, ale jeho cena je vyšší, mluví se přibližně o 200 dolarech.

Dalším problémem je pro organizaci OLPCcelosvětová finanční krize, kvůli které musí z týmu pracovníku odejít téměř polovina zaměstnanců. Těm zbývajícím bude navíc snížen plat.

Klesá zájem o "stodolarový" notebook (http://www.swmag.cz)

Notebook XO-1 jak se produkt od OLPC jmenuje je uren především pro mladé lidi z rozvojových zemí. Pro OLPC je velkou konkurencí i několik výrobců, kteří přišli se stejným projektem, jde o Intel nebo Elonex.

Na internetu se v poslední době dokonce objevily diskuze, zda se OLPC nepřeorientuje na úplně jiné odvětví techniky a „stodolarový“ notebook předá některé z jiných firem, které k dotáhnutí projektu mají potřebné zdroje a potenciál.

Zdroj: Silicon.com

Novinka Klesá zájem o "stodolarový" notebook byla publikován 9. ledna 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...