Klesá zájem o "stodolarový" notebook

Některé země, které dříve měly zájem o tzv. „stodolarový“ notebook začínají rušit objednávky. Mezi hlavní důvody odmítání notebooku patří například nesplnění slibu, notebook totiž není stodolarový, ale jeho cena je vyšší, mluví se přibližně o 200 dolarech.

Dalším problémem je pro organizaci OLPCcelosvětová finanční krize, kvůli které musí z týmu pracovníku odejít téměř polovina zaměstnanců. Těm zbývajícím bude navíc snížen plat.

Klesá zájem o "stodolarový" notebook (http://www.swmag.cz)

Notebook XO-1 jak se produkt od OLPC jmenuje je uren především pro mladé lidi z rozvojových zemí. Pro OLPC je velkou konkurencí i několik výrobců, kteří přišli se stejným projektem, jde o Intel nebo Elonex.

Na internetu se v poslední době dokonce objevily diskuze, zda se OLPC nepřeorientuje na úplně jiné odvětví techniky a „stodolarový“ notebook předá některé z jiných firem, které k dotáhnutí projektu mají potřebné zdroje a potenciál.

Zdroj: Silicon.com

Novinka Klesá zájem o "stodolarový" notebook byla publikován 9. ledna 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Katastrální mapy online
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. Smajlíci
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Rozzlobenimuzi.com

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na neodolatelně tenký Apple iPad Air. Skvělý tablet pro nejnáročnější uživatele!