Klesá zájem o "stodolarový" notebook

Některé země, které dříve měly zájem o tzv. „stodolarový“ notebook začínají rušit objednávky. Mezi hlavní důvody odmítání notebooku patří například nesplnění slibu, notebook totiž není stodolarový, ale jeho cena je vyšší, mluví se přibližně o 200 dolarech.

Dalším problémem je pro organizaci OLPCcelosvětová finanční krize, kvůli které musí z týmu pracovníku odejít téměř polovina zaměstnanců. Těm zbývajícím bude navíc snížen plat.

Klesá zájem o "stodolarový" notebook (http://www.swmag.cz)

Notebook XO-1 jak se produkt od OLPC jmenuje je uren především pro mladé lidi z rozvojových zemí. Pro OLPC je velkou konkurencí i několik výrobců, kteří přišli se stejným projektem, jde o Intel nebo Elonex.

Na internetu se v poslední době dokonce objevily diskuze, zda se OLPC nepřeorientuje na úplně jiné odvětví techniky a „stodolarový“ notebook předá některé z jiných firem, které k dotáhnutí projektu mají potřebné zdroje a potenciál.

Zdroj: Silicon.com

Novinka Klesá zájem o "stodolarový" notebook byla publikován 9. ledna 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Smajlíci
  7. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  8. Adobe Acrobat reader 8 cz
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. www.Spolužáci.cz

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!