Mozilla hodlá zaujmout uživatele v Rusku jiným výchozím vyhledávačem

Vývojáři oblíbeného prohlížeče Mozilla Firefox vsadili na novou strategii. V Ruské lokalizaci Firefoxu 3.1 místo výchozího vyhledávače zaujme Yandex.ru. V Rusku je to jeden z nejoblíbenějších a nejvyužívanějších vyhledávačů. Yandex bude automaticky nastaven i jako domovská stránka prohlížeče.

Navíc je pro tuto lokalizaci připraven ještě jeden dáreček, lišta Yandex ToolBar. Přirovnat bychom jí mohli k podobné liště od Seznamu, Seznam Lištička.

Mozilla hodlá zaujmout uživatele v Rusku jiným výchozím vyhledávačem (http://www.swmag.cz)

Použitím nového vyhledávače se snaží Mozilla osvobodit od přílišné závislosti na Googlu – z nejvyužívanějšího světového vyhledávače jí totiž plynou nemalé zisky a sponzorské dary. Panují také obavy z toho, že v budoucnu už Mozilla nebude moct s takovou spoluprací od Googlu počítat, Google bude totiž především prezentovat svůj prohlížeč Chrome.

Zdroj: News.cnet.com

Novinka Mozilla hodlá zaujmout uživatele v Rusku jiným výchozím vyhledávačem byla publikován 12. ledna 2009 v 22.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!