Apple se upsal na pět let k používání displejů od LG

Výrobce počítačů Apple podepsal se společností LG Display dohodu, kterou se zavazuje na dalších pět let využívat ve svých zařízeních pouze displeje od LG. Pro Apple je to relativně logický krok, neboť displeje od korejské LG jsou využívány v drtivé většině přístrojů, které byly vyrobeny.

Detaily smlouvy jsou zatím neznámé, Apple však poskytl zálohu 500 miliónů dolarů, takže rozhodně nepůjde mezi oběma giganty o nějaké malé částky. Podepsání této dohody relativně dost zahýbalo s akciemi LG Display na burze.

Apple logo

Apple tak bude využívat nové displeje prakticky pro všechny své nově vyrobená zařízení. LG Display navíc výrazně upevnila svou pozici na trhu a pravděpodobně se bude snažit v brzké době atakovat Samsung, který je největším výrobcem LCD panelů na světě.

Zdroj: Forbes.com

Novinka Apple se upsal na pět let k používání displejů od LG byla publikován 13. ledna 2009 v 17.20. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!