IT odborníci si v České republice rozhodně špatně nevedou

Český statistický úřad vypracoval průzkum vývoje mezd IT odborníků v tuzemsku. Údaje se vztahují k roku 2007, průměrný plat odborníka se pohyboval mírně nad hranicí 40 000 korun. Oproti roku 2005 to znamená zvýšení téměř o dvě třetiny.

Techničtí pracovníci ve výpočetních systémech si nejvíce vydělají poradenstvím, nedostatkem financí také příliš netrpí obsluha a operátoři výpočetních strojů. Pokud se podíváme detailněji na odborné profese, tam mají průměrně nejvyšší plat projektanti a analytici výpočetních systémů, těsně následování programátory

Nejvíce si vydělají IT pracovníci v Praze, což je relativně pochopitelné. Každopádně se dá očekávat stoupání mezd v tomto oboru i do budoucna, velmi by si měli polepšit ti, kteří jsou zaměstnání u větších firem.

Zdroj: Český statistický úřad

Novinka IT odborníci si v České republice rozhodně špatně nevedou byla publikován 13. ledna 2009 v 20.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!