Vir na lodích britského námořnictva

Počítačový vir způsobil těžkou hlavu velitelům britského námořnictva. Více než velitelé byli ale rozčileni námořníci, kteří na lodích slouží, nemohli se totiž kvůli viru dostat na web. Zasaženy byly počítače na lodích ale i na námořních základnách.

Vir se dostal na lodě přes technologii NavyStar. NavyStar je vlastně spojení několika serverů, které zajišťují dostupnost internetu i na lodích, které jdou vzdáleny od přístavů. Vypadá to však, že vir kromě nemožnosti připojit se k internetu nezpůsobil žádné jiné škody. Je to však impuls pro společnost Fujitsu, která NavyStar vymyslela – bude nutná bezpečnostní aktualizace.

Vir na lodích britského námořnictva (http://www.swmag.cz)

O dění v britském námořnictvu jsme Vás informovali už koncem prosince, kdy proběhlo zavedení operačního systému Windows XP na pracovní stanice ponorek.

Zdroj: TheRegister.co.uk

Novinka Vir na lodích britského námořnictva byla publikován 18. ledna 2009 v 14.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!