Byl zjištěn neoprávněný přístup na servery Fedory

Před týdnem společnost Fedora oznámila, že došlo k neoprávněnému přístupu na jejich servery a došlo k neoprávněnému podepsání několika balíčků. Problém byl naštěstí hned objeven a servery dočasně odstaveny.

Administrátoři a bezpečností specialisté poté usilovně pracovali na analyzování slabého místa severů a zabránění dalšímu možnému průniku.

Byl zjištěn neoprávněný přístup na servery Fedory (http://www.swmag.cz)

Doporučuje se všem uživatelům Linuxu, používající balíčky firmy Red Hat, zkontrolovat systém na přítomnost těchto neoprávněných balíků skriptem, který vydal Red Hat ve své zprávě, poté co k tomuto průniku došlo u Fedory. Servery Red Hatu nebyly kompromitovány, ale kompromitované balíky se objevily na mnoho webech, včetně RPMForge, proto přišla společnost se skripty na odstranění závadných balíků.

Zdroj: Tisková zpráva Red Hatu

Novinka Byl zjištěn neoprávněný přístup na servery Fedory byla publikován 24. srpna 2008 v 11.47. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Překladače vět - výběr nejlepších freeware překladačů
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Katastrální mapy online
  10. Světlo: Kompletní Edice – Mistrovské ovládání světla

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!