USB 3.1 již brzy na trhu. Jaké rychlosti nabídnou?

Známé rozhraní USB (Universal Serial Bus) se v současností těší velké rozšířenosti její 3. generace, která oproti předchozí 2. nabízí opravdu rapidní nárůst rychlosti. Ovšem nástup USB 3.0 byl velmi vlažný a trvalo několik let, než se dostal i do levnějších zařízení, kde ani v současnosti není úplnou samozřejmostí.

V polovině roku 2013 byla představena verze 3.1 s názvem USB SuperSpeed+ 3.1. Samozřejmostí je zpětná kompatibilita s předchozími verzemi rozhraní. Hlavní devízou USB 3.1 je bezesporu zvýšená rychlost, která by měla dosáhnout až 10 Gb/s. To je ovšem daný trend, který nepředstavuje takové překvapení. Mnohem zajímavější je možnost napájet zařízení s až 100 W spotřebou. Specialitou potom bude malý oboustranný USB Type-C. První zařízení s tímto rozhraním by se měla objevit v první polovině roku 2015, přičemž představení prvních vlaštovek očekáváme již na lednovém CESu. Prvními výrobci, kteří budou toto rozhraní podporovat, jsou Microsoft, Apple, Intel a řada dalších velkých výrobců jak samotných zařízení, tak i řadičů.

Zdroj: Digitimes

Novinka USB 3.1 již brzy na trhu. Jaké rychlosti nabídnou? byla publikován 29. prosince 2014 v 12.00. Autorem novinky je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...