Podíly webových prohlížečů v roce 2014

Trh webových prohlížečů je neustále se vyvíjející odvětví, které ovšem první příčky nejpoužívanějších prohlížečů nestřídá příliš často a příliš razantně. Lze však pozorovat, jak si prohlížeče v postupu času vedou. Co ukázal rok 2014?

Prvenství jednoznačně a dlouhodobě drží Internet Explorer s 59,11 %, který je integrován do všech verzí Windows. Jeho podíl za poslední rok kolísal v desetinách procenta, při porovnání ledna a prosince ale stoupl o necelé procento. Druhým nejpoužívanějším prohlížečem je Google Chrome s 22,65 % , který si od ledna 2014 polepšil o více než 5 procent. Naproti tomu dříve velmi populární Mozilla Firefox přišla o celých 6 % a disponuje nyní 11,91 %. Safari od Applu měl přes rok v desetinách procent kolísající podíl, který se v prosinci snížil z lednových 5,78 % na 4,99 %. Opera měla na začátku roku 2014 pouhé 1,28 % podílu trhu, nyní podíl klesl na 0,94 %. Zbylý podíl 0,41 % si v prosinci ukously ostatní prohlížeče, mezi které patří například Maxthon.

Zdroj: Netmarketshare

Novinka Podíly webových prohlížečů v roce 2014 byla publikován 5. ledna 2015 v 07.15. Autorem novinky je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Katastrální mapy online
  4. 3D modelování je základ pro kvalitní 3D tisk
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. MP3s.Nadruhou.net
  7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Smajlíci
  10. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!