Sony možná skončí s nevydělávající divizí mobilních telefonů

Sony se svojí řadou mobilních telefonů Xperia slaví úspěchy. Především nejvyšší řada nesoucí název Z nabízí kvalitně zpracované mobilní telefony s vysokou odolností proti prachu i vlhkosti a vynikajícím výkonem. I díky tomu si vlajková loď Sony pravidelně vysluhuje dobrá hodnocení od testerů a recenzentů. Ovšem ač se Sony zdá jako suverénní prodejce mobilních telefonů, větší úspěch slaví víceméně pouze v Evropě. Globálně tržby nejdou podle představ Sony.

Sony podle dostupných informací je se svou mobilní divizí ve ztrátě, což se projevuje především v hospodaření mateřské společnosti v Japonsku. Spekuluje se o možnosti prodeje mobilní divize Sony, která by tak následovala další prodělávající divizi notebooků Vaio, kterou Sony prodala začátkem roku 2014. Jistou alternativou by byl opětovný vstup Sony do společného vývoje a prodeje mobilních telefonů s jinou firmou, s čímž má Sony zkušenosti již z doby, kdy spolupracovala s Ericssonem.

Zdroj: Forbes

Novinka Sony možná skončí s nevydělávající divizí mobilních telefonů byla publikován 18. ledna 2015 v 07.00. Autorem novinky je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. MP3s.Nadruhou.net
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Odesíláme SMS z internetu
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!