25 nejpoužívanějších hesel za rok 2014 – žádné překvapení.

Pravidla tvorby dobrých a bezpečných hesel jsou velmi dobře známa a při většině registrací je uživatelům doporučeno, z čeho by se kvalitní heslo mělo skládat. Často ovšem uživatelé heslo neřeší a používají velmi snadné kombinace. Podle statistik za rok 2014 vedou hesla „123456“ a „password“, což jsou hesla, která vévodila i statistikám za rok 2013. Ani zbylá hesla z tabulky nejsou žádným překvapením, neboť se jedná o velmi snadno zapamatovatelné fráze či číselné variace nejpoužívanějšího hesla 123456.

Nejpoužívanější hesla.

Nejpoužívanější hesla.

A nyní několik tipů pro tvorbu dobrého hesla. Při tvorbě hesla je dobré používat kombinaci velkých a malých písmen společně s několika číslicemi a speciálními znaky. Čím delší, tím lepší. I dlouhé heslo se dá dobře zapamatovat pokud dává smysl, ale aplikuje všechny předem zmíněné prvky. Pamatovat si desítky podobných hesel je velmi obtížné, a tak se vyplácí vytvořit si několik kategorií podle důležitosti účtu. Pro ty nejméně důležité, kde uživatel neřeší případné prolomení, je možné používat snadná hesla. Ovšem u internetového bankovnictví, PayPalu či třeba e-mailové schránky se vyplatí používat opravdu kvalitní hesla. Dobrou bezpečnost ovšem tvoří nejenom heslo, ale také dobře zabezpečený server dané služby.

Zdroj: SplashData

Novinka 25 nejpoužívanějších hesel za rok 2014 – žádné překvapení. byla publikován 22. ledna 2015 v 12.00. Autorem novinky je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. MP3s.Nadruhou.net
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Odesíláme SMS z internetu
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!