MegaChat - Konkurence Skypu je na světě

Skype je na poli VoIP komunikace dlouhodobým monopolem a své služby nabízel postupně pod hlavičkami několika firem již více než 11 let. Nyní funguje pod hlavičkou Microsoftu a od Kima Dotcoma dostává konkurenci v podobě MegaChatu.

MegaChat je zatím k dispozici pouze ve veřejné beta verzi, a tak nabízí pouze základní šifrované video hovory přímo v rozhraní webového prohlížeče. Ovšem Kim Dotcom na svém Twitteru slíbil, že funkce budou rychle přibývat. Vedle video hovorů je k dispozici pod stejným účtem také sdílení dat díky propojení s účtem na úložišti Mega. Na druhou stranu zatím chybí základní textová komunikace. MegaChat je zajímavý především v tom, že slibuje šifrované přenosy informací a nestojí za ním žádná velká korporace, a tak lze označit za celkem nezávislý. Do budoucna by měl nabídnout i mobilní aplikaci.

Zdroj: The Verge, Kim Dotcom na Twitteru

Novinka MegaChat - Konkurence Skypu je na světě byla publikován 25. ledna 2015 v 00.00. Autorem novinky je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  2. Katastrální mapy online
  3. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  4. 3D modelování je základ pro kvalitní 3D tisk
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. MP3s.Nadruhou.net
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Smajlíci
  10. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!